Blog Arşivi

Navigation

Telefondan Telefona şarj ve Veri Transferine Farklı Çözümler Gündemde

Bir süredir farklı üreticiler bu konuda araştırmalar yapmaktaydı fakat Sony,ipi ilk göğüsleyen şirket oldu.
Telefondan Telefona şarj

Bir süredir farklı üreticiler bu konuda araştırmalar yapmaktaydı fakat Sony,ipi ilk göğüsleyen şirket oldu.Alınan patent sadece cep telefonlarını değil tablet ve taşınabilir bilgisayar gibi cihazları da kapsıyor.Uygun aparatlarla kullanıcılar,cihazlar arası şarj aktarımı yapabilecek.Yani şarjınız azaldığında,bir arkadaşınızın telefonundan şarj alabileceksiniz.Japon teknoloji devi Sony,bu konuda tüm üreticilere teknoloji satarak bundan para kazanmak.

Teknolojik cihazlar arasında kablolu veri aktarımının yanı sıra Bluetooth gibi kablosuz aktarım teknolojileri mevcut.Telefonlar bilgisayarlar arasında sadece veri aktarmakla kalmayacağız şarjımızı da paylaşabileceğiz.Teknolojinin çalışma prensibine bakacak olursak,akıllı cihazlara uygulanacak bazı aygıtlar aracılığıyla tıpkı kızılötesi,Wi-Fi ya da NFC teknolojileri gibi telefonlar arasında güç ve veri aktarımı mümkün hale gelecek.

Telefondan Telefona

Sonuç olarak üreticiler bu tip patentlerle hem rakipleri karşısında üstünlük kurmak hem de kendi ürünlerine yenilikler katmanın hesaplarını yapıyor.Bu teknolojinin ne zaman günlük hayatta kullanılabilir olacağı henüz belli değil.Sony,rekabet avantajı açısından bu konuda elini çabuk tutup,2020’den önce pazara sürmeyi planlıyor.
Paylaş
Banner

Birol

Hiçbir Kuruluşa Bağlı Değildir.Sunduğu Haberler Tamamen Web Sitelerden Harmanlanarak veya Bilgi Birikimimizi Sizlere Sunuyoruz...

Post A Comment:

0 comments:

Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazalım.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. İlginize Teşekkürler