Blog Arşivi

Hakkımda

Fotoğrafım

ADMIN:.Web Sitesi Hiçbir Kuruluşa Bağlı Değildir.Sunduğu Haberler Tamamen Web Sitelerden Harmanlanarak veya Bilgi Birikimimizi Sizlere Sunuyoruz...
Navigation

Android'in Yeni Sürümü Android M İşte Bilmeniz Gerekenler

Android'in bir sonraki sürümü Android M'nin duyurusunu Google I/O 2015 etkinliğinde yaptı.İşletim sistemindeki binlerce hatayı düzelttiğini belirten firma,işin temellerine geri dönerek işletim sistemini daha kaliteli bir hale getirdiğini söyledi.Android M ile birlikte parmak izi tarama işlevi,belirli bir standarda kavuşuyor.Android kullanıcı,parmaklarını kullanarak Google Play'de ödeme yapabilecek,cihazlarının kilidini daha kolay açabilecekler.

Bir başka işlev olan Android Pay ise NFC'li telefonunuzla mağazalarda kolay ödeme yapmanızı sağlıyor.Geliştiricilere açılan Android Pay ve parmak izi tarama API'sı,üçüncü parti uygulamalara bu işlevlerden faydalanma olanağı sunacak.Önemli yeniliklerinden bir tanesi,uygulama izinlerinde.
Yeni Android'le birlikte izinler, konum,kamera ve kişiler gibi kategorilere ayrılıyor.
 Uygulama belirli bir izne gerek duyduğu anda sizden onay isteniyor.yeni hali, eskisinden çok daha anlaşılır ve daha güvenilir olacak gibi görünüyor.Android M'deki doze(kestirme)modu,telefonunuzu veya tabletinizi uzun süre kullanmadığınızda onu kapatarak bekleme süresini uzatacak.
Google,bu işlevi uygulama tazeliğini,pil ömrüyle bir miktar değiş tokuş etmek sözleriyle tanımlıyor.Nexus 9 tabletlerde yapılan testler,cihazların bu yeni işlev sayesinde iki kat daha uzun beklemede kalabildiğini gösterdi.Yeniliklerden bir başkası,USB Type-C desteği.Google ve Apple'ın en son laptop'larında kullanılan,tersi-düzü olmayan USB kablosu,Google'a göre telefonun şarj olma hızında önemli fark oluşturacak.Firma iddialı ve yeni teknolojinin üç kat veya dört kat daha hızlı şarj performansı sağladığını söylüyor.

Tüm yenilikleri bunlarla sınırlı değil.Yazılım devi,Nexus 5,Nexus 6,Nexus 9 ve Nexus Player için yayınladığı Android M Geliştirici Önizleme sürümünde"yüzlerce"yenilik bulunduğunu söylüyor.İşletim sisteminin 2015'in üçüncü çeyreğinde yayınlanması bekleniyor.
Paylaş
Banner

birol özkurt

Hiçbir Kuruluşa Bağlı Değildir.Sunduğu Haberler Tamamen Web Sitelerden Harmanlanarak veya Bilgi Birikimimizi Sizlere Sunuyoruz...

Post A Comment:

0 comments:

Üye olmadan da yorum yapabilirsiniz.Lütfen yalnızca yazı ile ilgili yorumlar yazalım.Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın. İlginize Teşekkürler